Breaking News

Yaygınlaşan Granit Kullanımı

 Granit çeşitli minerallerden oluşmuş, kuvars ve feldspat popüler olmasıyla birlikte doğal volkanik bir taştır. Yeraltında bulunan magmaların soğumasıyla oluşmaktadırlar. Renk çeşitliliğini ve dokusunu minerallerin miktarı belirlemektedir. Taşlarda kuvars ve albit oranları çoğunlukta ise, meydana gelen granit beyaz ve gri oluşmaktadır. Granitlerde potasyum ve feldspat oranları çoğunluktaysa da pembe ve tonlarındaki renkler oluşur. Bu oluşan çeşitlilikle hizmet veren www.ergagranit.com.tr müşterilerine daima sınırsız memnuniyet sunmaktadır.

Granit Nerelerden Temin Edilir?

Maden ocaklarından çıkarılan granitler, dünyada her konumdan temin edilebilmektedir. Granitler çıkarıldıkları konumlara göre renklerinde ve desenlerinde farklılıklar gösterebilmektedir.

 Granit Ülkemizde En Çok Hangi Şehirlerden Getirilir?

 Ülkemizde en çok Bursa, Edremit, İstanbul, Eskişehir gibi başında gelen şehirlerden temin edilebilmektedir.

Granitin Kullanım Alanları

Firma, granit ürünlerini günlük hayat içerisinde çoğu alanda kullanılacak ürünlere dönüştürmektedirler. Örnek olarak iç dış mekânlardaki uygulamalarında, inşaat malzemelerinde kullanılmak üzere hazırlayabilmektelerdir. İç mekânlar için mutfak kullanım alanları, banyo tezgâhlarında, zemin döşemesi, modern duvar ve merdiven kaplaması, asansör yapımı, şömine için ve dekoratif eşyalar açısından büyük bir kullanım alanları sunmaktadırlar. Dış mekânlarda kullanılan alanlar ise cephe kaplamaları, yer döşemesi ve kaldırım gibi alanlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir