Breaking News

Böcek İlaçlama İşlemi

Kent veya köy fark etmeksizin havalar ısınmaya başladıkça insanların en büyük problemlerinden biri böcekler ve haşereler olabilir. Böcek ve haşereler mevsimsel olarak artan, insanları veya evcil hayvanları rahatsız eden sorunlardandır.

Hatta bazı durumlarda insanlara ve diğer canlılara ciddi anlamda zarar verebilir, hastanelik edebilir. Veya stoklanan besinlere, bahçedeki ürünlere zarar verebilir. Bu nedenle böcek veya haşerelerden bocekilaclama ile kurtulmak önemlidir. Böcek ilaçlama hizmeti veren firmalar genelde ziraat mühendisi, biyolog ve kimya mühendisleri ile ortak çalışırlar. Böcek türlerine göre hangi ilaçlama çeşidinin uygulanacağına karar verirler.

Böcek İlaçlama Türleri Nelerdir?

Böcek ilaçlamada en önemli nokta uygulanacak ilaçlama yöntemidir.

Birçok ilaçlama alternatifleri bulunur;

  • Sıvı ilaçlama
  • Jel ilaçlama
  • Kokulu İlaçlama
  • Kokusuz İlaçlama

Bu yöntemlerden herhangi biri hizmet esnasında kullanılabilir. Hangi yöntemin nasıl kullanılacağına karar veren uzmanlardır. Ve genelde ortamın büyüklüğüne, haşerenin yoğunluğuna ve sayısına, haşerenin türüne göre ilaçlama seçenekleri değişebilir. Burada önemsenen nokta en kısa zamanda sağlıklı şekilde haşerelerden kurtulmaktır.

Böcek İlaçlama İşlemi Nerelerde Yapılır?

Böceklerin olduğu hemen hemen her ortamda böcek ilaçlama işlemi yapılır. Genel olarak hizmet verilen mekanlar restoran, apartman, bina, bahçe, okul, otel, gemi, yat, tekne, şirket, ofis, fabrika, konut, şantiye, villa, toplu konut gibi yerlerdir.

Böcek İlaçlama Yapılan Böcek ve Haşere Türleri

Alman hamam böceği, Amerikan hamam böceği, akarlar, ateş böceği, arı, asma hortumlu böceği, beyaz kelebek, bombardıman böceği, cırcır böceği, çim kurdu, çekirge, çıyan, Doğu hamam böceği, gübre böceği, gümüş böceği, karasinek, karınca, güve, kelebek, tespih böceği, yılan ve benzeri böcekler ilaçlanması yapılan böcek çeşitleridir. Bu böceklerin sağlığı tehdit etmemesi açısından mutlaka ilaçlama hizmeti almak gerekir.

Böcek İlaçlamada Dikkat Edilecek Hususlar

Böcek ilaçlama işleminde insan ve evcil hayvan ağlığına çok dikkat etmek gerekir. Bu nedenle firmanın Sağlık Bakanlığı onaylı olup olmadığı teyit edilmelidir. Ayrıca ilaçlama öncesi ve sonrası gerekli uyarılara uyulmalı, dikkatli olunmalıdır. Bu hususlara dikkat edildiği takdirde sağlıklı şekilde böcek ve haşerelerden kurtulmak mümkündür. Bilgi almak için https://www.bocekilaclamaistanbul.net/ web sitesini ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

içerik nedir? eskişehir kuruyemiş