Breaking News

Bingöl Oto Ekspertiz Firmaları Listesi

Bingöl Oto Ekspertiz Firmaları Listesi

Bingöl Oto ekspertiz firmaları oldukça zengin olan illerimizden sadece biridir. Otomobillerinizin kaliteli ve güvenilir ellere teslim ederek en doğru ekspertiz raporlarına ulaşmak isteyen kişileri kar ettirecek en önemli işlemler ekspertiz işlemleridir Ekspertiz işlemi esnasında otomobiller baştan aşağı en ince detayına kadar incelenmeli, kontrol edilmeli ve test edilmelidir. Doğru ve tam bir rapor sonucu elde edebilmek için ekspertiz işlemleri zinciri mutlaka yapılmalıdır. Aracınızı yani otomobilinizi bu işlemler ile ortaya çıkan rapor sonucu alıp almamaya karar verecek olduğunuzdan ekspertizin önemini vurgulamak tam bu noktada yeterlidir.

Oto ekspertiz ne demektir?

Oto ekspertiz işlemi tam olarak açıklamak gerekirse firmalar tarafından gerçekleştirilen, otomobilin geçmişte maruz kaldığı kaza ve hasarlardan değişen parçalara, mekanik aksamında arızalanan yerlerden dolayı gelecek zamanda masraf çıkarabilecek tüm aksamlarına kadar aracın her noktasının çok detaylı bir şekilde incelenmesinden oluşan işlemlerdir. Kişiler ikinci el araç alırken hatta günümüzde sıfır araç alırken bile ekspertiz işlemi yaptırmaktadır. Dolandırıcı ve soyguncu firmaların her geçen gün artması ile sıfır olarak piyasada satılan araçlarda bile değiştirilmiş parça gibi detaylar bulmak mümkün olmaktadır. Bu alandaki sahtekarlıklara karşı dikkatli olmanın yanı sıra mutlaka ekspertiz işlemi yaptırılmalıdır. Bu işlemler tabii ki işinin ehli aynı zamanda güvenilir ellerde gerçekleştirilmelidir.

Oto ekspertiz firmaları hangi işlemleri yapar? İşlemler ne kadar sürmektedir?

Bir araç alırken ilk yapılması gereken işlem ekspertizidir. Herhangi bir otomobilde kaza ya da başka nedenlerle oluşan hasarın tutarını tespit etmek için yapılan işlemlere oto ekspertiz denmektedir. İkinci el araç satışlarında ve alımlarında mutlaka başvurulması gereken bir yöntemdir. Aracın sadece dış görünümünde değil ayrıca iç aksamlarında olan hasarlar da tespit edilecektir. Alımı yapılacak aracın bilinen ve söylenmeyen arızaları ekspertiz ile kolaylıkla belirlenecektir. Araç ekspertiz işlemi yaklaşık olarak bir saat kadar sürmektedir. Ekspertiz raporu ise yaklaşık olarak 5 ile 7 iş gününde teslim edilecektir.

Bingöl oto ekspertiz firmaları

Bingöl ili içerisinde olan bazı ekspertiz firmaları ise;

Bingöl Oto Ekspertiz (EXPERİX)

Professional Oto Ekspertiz

Autoking Oto Ekspertiz

Garanti Oto Ekspertiz

Otorapor Bingöl Oto Ekspertiz

Computest Oto Ekspertiz

Doktor Oto Check Up Ekspertiz

Umran Bağımsız Oto Ekspertiz Hizmetleri

Dynomark Oto Ekspertiz

Notfix

Ali Usta Bingöl Oto Check Up

Bingöl Oto Ekspertiz

Dynomoss Oto ekspertiz

Pilot Garage Bingöl Zafer Sanayi Oto Ekspertiz

Oto ekspertiz işlemi esnasında neler yapılmaktadır?

Herşey fren, airbag, süspansiyon, motor performans, boya ve kaporta, iç aksam donanım, elektronik ve elektrik aksamı, araç altı kontrolü ile başlanmaktadır.

Kirli dış katman yanıltıcı olabilmektedir. İşlemlere temizlik ile başlamak en doğrusu olacaktır. Süspansiyon testi sonrası fren test aşaması ile devam edecektir. En son motor kondisyon testine başlanacaktır.

İyi bir ekspertiz nasıl olunur?

Otomobil dünyasında ekspertiz olmak isteyen insanlar öncelikle otomobil konusunda engin bir bilgiye sahip olması gerekmektedir. Özellikle otomotiv ile yan sanayi alanlarında tamirhanelerde deneyim edinmiş kişiler, oto ekspertizi olma konusunda bir adım önde olmaktadır. Hazine Müsteşarlığı, oto ekspertizi olmak isteyenler için ilk olarak ticari geçmiş hayatlarında hiç iflas etmemiş ve konkordato ilan etmemiş olma şartlarını zorunlu kılınmaktadır. Ek olarak karayolları taşıt araçları eksperliği yapabilmek için en az iki yıllık yükseköğretim kurumlarından mezun olma şartı aranıyor. Tüm bu şartlara ek olarak TS 13805 TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi edinme zorunluluğu şart koşulmaktadır. Kimi özel kuruluşlarda Oto Ekspertiz Uzmanlığı Sertifika Programları verilerek Türk vatandaşlarının ekspertiz olabilmesine destek olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

içerik nedir?