Breaking News

İzmir ve Gaziantep arasındaki kadim dostluk pekiştirildi

Ülkenin ve bölgenin kalkınmasındagirişimciliğin artırılması, girişimci özelliklerinin ve niteliğiningeliştirilmesi için çalışmalar yürüten EGİAD Ege Genç İş İnsanları Derneği,Gaziantep İş İnsanları Derneği GAGİAD ile bir araya gelerek dostluğungeliştirilmesi ve Melek Yatırım Ağı kuruluş süreci üzerine iş birliğigerçekleştirdi. EGİAD Dernek Merkezini ziyaret eden GAGİAD Yönetim Kurulu,Gaziantep’te girişimcilik ve Melek Yatırım Ağı gelişimine katkı koymak içinEGİAD ile çalışmaya önümüzdeki günlerde başlama kararı aldı. İki dernekarasında yıllardır süregelen dostluk ve dayanışma iş birliği ile taçlanmışoldu.

EGİAD Başkanı Alp AvniYelkenbiçer, Yönetim Kurulu ve üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen ziyareteGAGİAD Başkanı Cihan Koçer, yönetim kurulu ve üyeleri katılım gösterdi.Toplantının açılış konuşmasını yapan EGİAD Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer, dernekkuruluş aşaması ve bugüne kadar gerçekleşen önemli projeleri aktardı. Gençliğinbir öğrenme kültürünü de beraberinde getirdiğini dile getiren Yelkenbiçer,sürdürülebilirlik ve girişimcilik faaliyetlerinin EGİAD çatısı altında kentgelişimine önemli katkılar sunduğunu dile getirdi. EGİAD Meleklerinin 44 üyesiile 22 girişime toplam 3.5 milyon doları aşkın yatırım yaptığını kaydedenYelkenbiçer, “Ülkemizin gelişimi bakımından kritik bakış açısınıngirişimcilikte saklı olduğuna inanıyoruz. Artık bilgi çağındayız, ürün transferetmeden sadece bilgi transferiyle de büyük ihracat rakamlarını yakalayabiliriz.Başarılı girişimcilik faaliyetleri, ülkede istihdam yaratılmasında, ekonomikbüyümenin hızlandırılmasında, yeni endüstrilerin ortaya çıkmasında, toplumundeğişim ve gelişim sürecinde oldukça etkili olmaktadır. Ayrıca, girişimcilikkültürünün nesilden nesile aktarılmasına da etki etmek büyük değer taşıyor”dedi.

EGİFED Ege Genç İş İnsanlarıFederasyonu Başkanı Aydın Buğra İlter ise iki derneğin iş birliğinden duyduğumemnuniyeti dile getirerek, STK’ların uzman oldukları alanlarda yürüttükleribayrak yarışının ve dayanışmanın önemine vurgu yaparak, “EGİAD ve GAGİAD olarakdirsek temasının yakalanması çok önemli bir yaklaşım. Ortak protokollerle İzmirve Gaziantep arasında girişimcilik ekolünü bağlamış oluyoruz” dedi.

EGİAD Melekleri Yatırım Ağı İcraKurulu Başkanı Levent Kuşgöz de Melek Yatırım Ağının resmi kuruluş işlemleri vesüreçlerini aktardı. Melekyatırımcıların, paralarını sadece girişime yatırmadığını, tecrübelerini ve bağlantılarınıda yatırım yaptığı şirketle paylaşarak girişimin gelişmesinde önemli roloynadıklarını ifade etti.

GAGİAD Başkanı Cihan Koçer ise, İzmir ve Gazianteparasındaki iş birliğinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Samimiyet,iki kurum kültürünün dayanışması bizi İzmir’e getirdi. 29. Yılını geridebırakmış bir derneğin başkanı olarak 32 yılını geride bırakmış EGİAD ile iş birliğiyapmaktan onur duyarız. Gaziantep’te farkındalık yaratacak projelere imzaatmaktayız. Ekonomi, dijitalleşme, markalaşma başta olmak üzere birçok projegerçekleştirdik. En çok ihracatı yapan iller arasında İzmir 4. , Gaziantep 5.Sırada; İzmir’i yakalamak üzereyiz. Gençlerin oluşturduğu STK’lar olarakgirişimcilik ve Melek yatırımcılık başta olmak üzere her türlü projede işbirliği yürütecek olmaktan mutluyuz” dedi.
Hibya Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir